PVC MANIA BRENO

Parametry určující kvalitu PVC

Jak poznat kvalitní PVCGramáž materiálu = hmotnost/m2 – lehké materiály (i když jsou silné) nejsou kvalitní, rychle se vyšlapou, snadno se vlní při pokládce bez celoplošného lepení a můžete je snáze roztrhnout.

Struktura PVC pěny – PVC pěna je jedním z materiálů pro výrobu této podlahy. Rozlévá se ve dvou výrobních krocích na skelné vlákno, které zajišťuje rozměrovou stálost podlahy. Poté projde rozlitá pěna v určené tloušťce pecí a právě zde je obrovský rozdíl. U tzv. „mechanických pěn“ se lehce provzdušněná směs nalije před pecí ve stejné výšce jako vyjde z pece (např. 3 mm). Provzdušnění zajistí příjemný došlap a lepší tepelně izolační vlastnosti, ale materiál je pevný, má paměťový efekt a lze na něj dát mnoholetou záruku.

Celková tloušťka materiálu – určuje komfort chůze a tepelně izolační vlastnosti. Doporučujeme do bytů PVC podlahy o tloušťce 1,3 mm a vyšší.

Tloušťka nášlapné vrstvy – nášlapná vrstva je ochranný film nanesený na povrchu podlahy. Chrání natištěný dekor proti poničení. Pro byty doporučujeme nášlapnou vrstvu s minimální tloušťkou 0,15 mm.

Gravírovaný povrch – PVC se strukturovaným (embosovaným) povrchem je náročnější na výrobu, ale výsledný efekt věrně imituje přírodní materiály (např. plastické dlaždice, reálná struktura prken apod.).

Protiskluzný povrch – výrobci bytového PVC ustupují z důvodu bezpečnosti od hladkých podlahovin a nanáší na nášlapnou vrstvu ještě protiskluz. Chůze po něm je příjemná a bezpečná, povrch se dobře udržuje a není na něm vidět tolik nečistot a stopy od bosých nohou.

PUR vrstva – tato poslední ochranná vrstva nanesená na nášlapné vrstvě či na protiskluzu zajišťuje snadnou údržbu. Polyuretan po rozlití na povrch dokonale uzavře veškeré mikroprasklinky, do kterých by se jinak usazovala špína. Je dokonale hladký, tudíž se do něj špína nazašlapává. Pro údržbu jsou určeny speciální přípravky. Na levné PVC podlahy se tato vrstva nenanáší.

Zátěžová třída – určuje do jakých prostor je daný materiál vhodný. Pro bytové účely je hodnocení označováno řadou 21 – 22 – 23 (lehká – střední – vysoká zátěž), pro komerční prostory řadou 31 – 32 – 33 – 34.

Symboly pro zátěžové třídy:

domácnost základní malá zátěž
domácnost základní
malá zátěž
domácnost základní střední zátěž
domácnost základní
střední zátěž
domácnost základní středně silná zátěž
domácnost základní
středně silná zátěž
domácnost základní silná zátěž
domácnost základní
silná zátěž
komerční prostory zákl. mírná zátěž
komerční prostory zákl.
mírná zátěž
komerční prostory zákl. střední zátěž
komerční prostory zákl.
střední zátěž
komerční prostory zákl. intenzivní zátěž
komerční prostory zákl.
intenzivní zátěž
PVC
PVC MANIA 2010, Produktové stránky KOBERCE BRENO s.r.o. | Copyright © 2011, Breno | Všechna práva vyhrazena.
Firma Koberce Breno, spol. s r.o. je zapsána v OR u Městského soudu Praha, oddíl C, vložka 54570.