PVC MANIA BRENO

Způsoby pokládání a lepení PVC

Způsoby pokládání a lepení PVC

Volné pokládání PVC

PVC v rodinných domech a soukromých bytech je možné pokládat volně. Doporučená velikost místnosti by měla být maximálně do 20 m2.

Před pokládkou je vhodnější skladovat PVC přes noc v místnosti, kam se bude pokládat. PVC rozložte volně na plochu. Teplota v místnosti by měla být nejméně 18°C. Budou-li potřeba dva pruhy PVC, je dobré je položit s menším přesahem a zároveň upravit a nastavit návaznost vzoru. Oba pruhy je pak lépe zafixovat lepicí páskou proti posunutí.

PVC můžete u stěn, případně v rozích místnosti naříznout, tím se sníží jeho pnutí. Oba pruhy je potřeba současně rozříznout rovným nožem. Nejlépe je použít ocelový příložník a ostrý (odlamovací) nůž. Rovnoměrný řez je důležitý pro spojení obou pruhů PVC. Tímto postupem jsou oba pruhy PVC ideálně připraveny. Ke spojení pruhů PVC použijte lepicí pásku.

 

Spojovací švy PVC lze vodotěsně uzavřít prostředkem pro „svařování za studena“ (tzv. studený svár). K dostání je například na maloobchodních prodejnách KOBERCE BRENO. Je to čirá tekutina, která se zalije do vyčištěného a podlepeného spoje. Ve výklencích, přechodech do jiné místnosti a u stěn fixujte PVC nejlépe oboustrannou lepicí páskou.

Přechody do jiných místností s různými podlahovými krytinami zakryjte přechodovými profily. Dále doporučujeme soklové lišty, kterými ukončíte (začistíte) okraje PVC u stěny místnosti. Široký výběr těchto lišt a profilů naleznete rovněž na našich prodejnách.

Celoplošné lepení PVC

Tento způsob pokládky PVC lepením, doporučujeme pro plochy větší než 20m2. Důležité je, aby tyto plochy byly suché, s vyrovnaným povrchem a bez trhlin.

Používejte nejlépe disperzní lepidlo a ozubenou stěrku. Při celoplošném lepení je nutné dodržovat pokyny výrobce lepidla. Pokud bude zapotřebí několik pruhů PVC (z důvodu velikosti místnosti), proveďte u spojů již dříve uvedený spojovací řez. Pak budou pruhy PVC spojeny beze spár.

Pruhy PVC odhrňte ke středu místnosti a lepidlo celoplošně naneste na podlahu. Po odvětrání lepidla je možné nasunout první pruh na podlahu s lepidlem. Po jeho nalepení celý postup zopakujete pro druhý pruh PVC. Dbejte na to, abyste v jedné místnosti pokládali pouze PVC se stejnou výrobní šarží, jinak může docházet k rozdílům v barvě a dekoru.

Doporučujeme odbornou pokládku podlahářskou firmou.

Pokládka PVC ve fotografiích

Pokládka PVC
Spojení pruhů PVC například ve dveřích.
Pokládka PVC
Spojované plochy usadíme spárou přesně na sebe.
Pokládka PVC
Podél ocelového lineáru (cokoli rovného) vedeme rovný řez.
Pokládka PVC
Proříznutí musí proběhnout naráz, vznikne přesné napojení.
Pokládka PVC
Opatrně odstraníme spodní pruh odříznutého PVC.
Pokládka PVC
Vyjmeme zbývající horní pruh odříznutého PVC.
Pokládka PVC
Vznikne velmi přesný, téměř neviditelný spoj.
Pokládka PVC
PVC je připraveno na podlepení odpovídajícím lepidlem.
Pokládka PVC
Do spoje můžeme nanést prostředek pro „svařování za studena“.
Pokládka PVC
Pokládka PVC
Pokládka PVC
Pokládka PVC
Pokládka PVC
Pokládka PVC
Pokládka PVC
Pokládka PVC
Pokládka PVC
Pokládka PVC
PVC
PVC MANIA 2010, Produktové stránky KOBERCE BRENO s.r.o. | Copyright © 2011, Breno | Všechna práva vyhrazena.
Firma Koberce Breno, spol. s r.o. je zapsána v OR u Městského soudu Praha, oddíl C, vložka 54570.